Коли, навіщо і як чистити кондиціонер?

Коли, навіщо і як чистити кондиціонер?

❗️Якщо своєчасно не проводити діагностику і мийку, це скоротить термін служби кондиціонера і може збільшити споживання електроенергії, не кажучи вже про загрозу для здоров’я. Фахівців з сервісного центру рекомендується викликати 1-2 рази на рік.

🧐Чи можливо і як правильно самому почистити кондиціонер?
Відповідь на дане питання не однозначна: і так, і ні. Безумовно поверхнево почистити фільтр кондиціонера і помити внутрішній блок можна без проблем, протерти від пилу – цей процес не складний:

Відключити кондиціонер з розетки;
Відкрити кришку внутрішнього блоку;
Дістати фільтр, очистіть його пилососом, після промити водою;
Протерти пил у внутрішньому блоці;
Сухі фільтри акуратно поставте на місце.

На жаль, часто зустрічається думка:”Навіщо чистити кондиціонер, якщо він і так добре працює?”. ❗️Але, важливо розуміти, що через фільтри і систему в цілому пропускається повітря, яке містить в собі пил, бактерії, різні мікроорганізми, що, відповідно, залишаються на деталях кондиціонерів, якщо не проводити очистку. А з часом, чим більше всередині пристрою накопичується таких шкідливих часток, то кондиціонер, замість того, що б очищати повітря, буде з більшою концентрацією його забруднювати

☝️Крім вище сказаного збір пилу всередині пристрою призводить до його перегрівання, що може привести до поломки кондиціонера інверторного чи неінверторного типу, а також збільшити споживання електроенергії. Тому, термін служби і якість роботи пристрою, а також здоров’я оточуючих залежить від того, як часто чистити кондиціонер.

☝️Здебільшого, чистка кондиціонера в домашніх умовах, повинна виконуватися раз на місяць або по мірі забруднення фільтрів у внутрішньому блоці. ❗️Але не слід забувати і про зовнішній блок. Можливо є необхідність в прочищення радіатора, лопатей, дренажного трубопроводу і теплообмінників. Але вже це завдання слід довірити фахівцям з сервісу☝️